Hlavní Menu
· Domů
· Archiv článků
· Témata
· Top 10
· Chat
· Diskuzní fórum
· FAQ
· Seznam uživatelů
· Soukromé zprávy
· Autorský tým
· Quizy
· Guestbook
· Váš účet
Tetralogie
· Eragon
· Eldest
· Brisingr
· 4. díl
· Ch. Paolini
· Postavy, místa
· Starověký Jazyk
· Trpasličí Jazyk
· Urgalský Jazyk
· Charaktery
· Historie Alagaësie
· Místa v Alagaësii
· Rasy Alagaësie
· Umění Alagaësie
· Info o nakladatelství
· Koupit Knihy
Související díla
· Eragon: Jeho příběh a svět
· Eragon: Kniha o filmu
Film
· Informace
· Herci
· Hudba
· Klipy
· Trailery a ukázky
Hra
· Informace
· Recenze
FanArt
· Povídky
· Recenze
· Poslat článek
Komunita
· Festival Fantazie
· Srazy
Ostatní
· Galerie
· Download
· Doporučit nás
· Napsat připomínku
· Odkazy
· Admin
Reklama

Historie Alagaësie


Alagaësie před vládou Galbatorixe

Dříve než lidé, dokonce dříve než elfové, osídlili Alagaësii trpaslíci. Spolu s nimi zde divoká zvířata, magická stvoření a také draci. Asi sto let po trpaslících připluli přes moře elfové. Už od úplného začátku se elfové a draci neměli rádi.

Vše to začalo, když bláhový mladý elfský lovec ulovil a zabil jednoho draka. To byla však velká chyba. Draky to velmi rozzuřilo a začali na elfy útočit, což byl začátek dlouhotrvající krvavé a brutální války.

Válka trvala velice dlouho a postupně se zhoršovala. Oběma rasám pomalu, ale jistě začalo hrozit vyhynutí. Konflikt díky neschopnosti se dorozumět neustále sílil. Tento problém vyřešil první Dračí jezdec Eragon. Když jeho drak dostatečně vyrost a on sám se stal mocnějším, začali společně cestovat po celé Alagaësii a snažili se tyto dvě rasy usmířit. Během jeho putovaní se mu podařilo uzavřít konečně mezi draky a elfy příměří.

Protože se Eragon ve spojení s drakem stal mnohem silnější, draci se rozhodli dávat elfům dvě nebo tři dračí vejce ročně, a dali tak vzniknout dalším Dračím jezdcům. Postupem času se síla Jezdců ohromě zvětšila a nakonec měli větší vliv než kterýkoliv z králů, královen a obyvatel Alagaësie.

Tento mír trval po mnoho stovek let, než se stal novým jezdcem Galbatorix. Poté co byl přepaden a jeho drak zabit, zešílel a začal toužit po pomstě. Poté, co mu Jezdci odmítli kvůli jeho psychickému stavu dát nového draka, začal ve svém šílenství novou krvavou válku.Alagaësie pod vládou Galbatorixe

S pomocí Morzana a Křivopřísežníků Galbatorix zabil každého známého Jezdce kromě jednoho. Vrael byl nejmoudřejší a zároveň jediný, kdo mohl Galbatorixe svými silami porazit. Nakonec, v poslední bitvě na Utgardu, Galbatorix Vraela srazil na kolena a zabil.

Od té doby vládne Galbatorix Alagaësii se svým zvráceným zlým černým drakem Šruikanem. Jeho síla nebyla nikdy zpochybněna až do dne, kdy se Eragon, syn jednoho farmáře z Carvahallu, dotknul jednoho ze tří zbývajících dračích vajec a přivedl zpět rasu, kterou celá Alagaësie neviděla po stovky let… Dračí jezdci znovu povstali.

Copyright © Alagaesie.net - Nejnovější informace ze světa Alagaësie
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 06.10. 2006 (29626 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©

CyberHost webhosting
Odkaz do RSS čtečky

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund

Jakékoliv šíření obsahu serveru alagaesie.net je zakázáno bez souhlasu administrátorů
Copyright by Alagaesie.net :: theme by Mia